آنی بار بین الملل

چطور اثاثیه خود را به ترکیه ارسال کنیم ؟

با توجه به افزایش روز افزون تقاضا برای مهاجرت از ایران به سایر کشورها مخصوصا ترکیه ، یکی از مهمترین موضوعاتی که برای مهاجران عزیز بوجود می آید ، تعیین تکلیف اثاثیه منزل است . 

 

بسیاری از هموطنان با فروش اثاثیه خود و تهیه اثاثیه جدید در ترکیه از فراید حمل اثاثیه خارج میشوند . البته تهیه اثاثیه با توجه به نرخ کنونی ارز شامل هزینه های بسیار زیادی است .اما ارسال اثاثیه موجود به ترکیه به نسبت کم هزینه تر و بهتر خواهد بود .

 

برای ارسال اثاثیه و لوازم منزل باید به نکات مهمی توجه داشته باشید که در ادامه به توضیح آن می پردازیم .

 

روش های ارسال اثاثیه منزل به ترکیه 

 

برای ارسال اثاثیه و لوازم منزل به ترکیه 2 روش کلی وجود دارد . روش حمل هوایی و روش ارسال زمینی .

در روش حمل هوایی متاسفانه هزینه های حمل و نقل بسیار زیاد است . اما در روش حمل و نقل زمینی بار به ترکیه ، هزینه های باربری چندان زیاد نیست . 

 

 

روش حمل زمینی خود به 2 دسته تقسیم میشود . حمل فول تراک یا دربستی و حمل خرده باری 

در روش حمل خرده بار ، اثاثیه و لوازم منزل شما بصورت موقت داخل انبار مجموعه آنی بار بارگیری خواهد شد و در اسرع وقت همراه با 1 یا 2 پارت اثاثیه دیگر که مربوط به 1-2 مشتری دیگر است به مقصد مورد نظر شما در ترکیه ارسال میشوند . 

 

در این روش ، هزینه یک خودروی باربری از مبداء ایران به ترکیه بین 3 نفر تقسیم میشود و هزینه کمتری برای هرفرد خواهد داشت . 

 

 

در روش حمل زمینی بصورت فول تراک ، حمل و نقل محموله های شما توسط یک خودروی باربری از درب منزل انجام میشود . خودرو پس از بارگیری مستقیما به سمت شهر مورد نظر شما درترکیه حرکت خواهد . در این روش هزینه یک خودروی بصورت کامل بر عهده شماست . 

 

 

این روش سرعت بیشتری نسبت به حمل خرده باری دارد . 

 

>> آشنایی بیشتر با روش های ارسال اثاثیه به ترکیه <<

 

حمل-بار-به-ترکیه
حمل-بار-به-ترکیه

 

 

شرایط و مقررات ارسال اثاثیه برای ترکیه 

 

برای ارسال اثاثیه منزل به ترکیه ، شرایط و مقرراتی برای حمل و نقل برخی از اقلام و کالاها مشخص شده است که در گمرک ایران و ترکیه مورد بازبینی قرار میگیرند . 

 

  • تهیه لیست از اقلام و اثاثیه . مهمترین موضوع تهیه لیست یا invoice میباشد . باید یک لیست کامل از اثاثیه و لوازم منزل که داخل هر جعبه محتویات آن مشخص شده باشد تهیه نمود و بر زبان فارسی و ترکی در اختیار مجموعه آنی بار قرار دهید . 

  • ارسال مواد غذایی ممنوع است ! هر گونه مواد غذایی قابل آشامیدن یا میل کردن برای حمل و نقل ممنوع است و شامل جریمه نیز خواهد شد .

 

  • ارسال انواع دخانیات و مواد مخدر . این موضوع کاملا از طرف گمرکات هر دو کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت مشاهده مشکلات زیادی بوجود خواهد آمد . سگ های مواد یاب در گمرکات مسئولیت بررسی اقلام را برعهده دارند . 

  • ارسال لوازم آرایشی ممنوع است . 

 

  • ارسال کالاهای نو و دارای جعبه های آکبند ممنوع است و شامل مالیات خواهد شد . 

 

 

برای ارسال اثاثیه نیاز به بسته بندی داریم ؟

 

برای ارسال اثاثیه و لوازم منزل به ترکیه ، بسته بندی خاصی مورد نیاز نیست . البته در صورتی که قصد ارسال هوایی بار داشته باشید علاوه بر بسته بندی چوبی نیاز به سمپاشی نیز داریم . 

 

 

اما برای حمل زمینی تنها بسته بندی اثاث کشی داخل شهری نیز کفایت خواهد کرد . 

 

با اینحال ،  برای بسته بندی حرفه ای و تخصصی نیز می توانید از مجموعه آنی بار بهره بگیرید تا در طول سفر چندین روزه و با این فاصله طولانی محموله شما دوچار آسیب جزئی یا جدی نشود . 

 

 

آیا برای حمل اثاثیه تا ترکیه بیمه نیز تهیه میشود ؟ 

 

 

بله ، برای حمل و نقل هر نوع بار و کالایی می بایست از بیمه نامه استفاده کرد . بیمه نامه مهمترین موضوعی است که در زمان بروز حادثه به کمک خواهد آمد . بیمه نامه جبران خسارات وارد شده به محموله تا سقف مشخص شده را بر عهده خواهد داشت .

 

 

مجموعه آنی بار علاوه بر بیمه نامه موجود در CMR رانندگان که تا سقف 20 هزار دلار پوشش خسارت دارد ، بیمه نامه معتبر داخلی را نیز در اختیار شما قرار میدهد تا بر اساس میزان ارزش محموله اقدام به انتخاب پوشش تکمیلی نمایید . 

 

تماس
تماس

مشاوره تخصصی برای آشنایی با نحوه ارسال اثاثیه به ترکیه

 

 

اگر نیاز به توضیحات تکمیلی دارید ، اگر اطلاعات کافی ندارید بهتر است با مشاوران و کارشناسان آنی بار در تماس باشید و تمامی سوالات و موضوعات مختلف را از ایشان استعلام کنید . هزینه های حمل و نقل بار را نیز می توانید از طریق مشاوره با ایشان استعلام کنید . 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

هرگونه استفاده از خدمات آنی بار به معنی پذیرش قوانین آنی بار می باشد

تماس سریع